Zöld Iránytű

 

zoldiranytu honlaphoz

 A "Zöld Iránytű" programunk célja, hogy

 

 

 

 

 

Featured

Fenntarthatóság est a Pulzus Egyesületnél

Egyesületünk küldetéseként határozta meg, hogy a fenntartható fejlődés elvei alapján segítse a helyi közösség társadalmi-gazdasági fejlődését. Ezt többek között képzési programunk szervezése által valósítjuk meg diákok és egyetemisták számára a tudatos és fenntartható életvitelről, valamint egy aktív közösség kialakításával ezen érdeklődési terület körül.

Jelen projekt keretében a Romániai Magyar Demokrata Szövetség és a Communitas Alapítvány támogatásával egy fenntarthatóság témájú estet szerveztünk partnerünk, a kolozsvári Pulzus Egyesület székhelyén, amelyen az egyesület aktív tagjai és önkéntesei vettek részt. Az est során egyesületünk elnöke, dr. Dániel Botond szociológus, egyetemi adjunktus a globális ökológiai problémákról és cselekvési lehetőségeinkről tartott egy rövid előadást. Az előadás keretében a résztvevők megismerhették a globális ökológiai problémákat, ezeknek társadalmi-gazdasági-kulturális okait, a cselekvési lehetőségek különböző területeit és szintjeit, az egyéni cselekvéstől a szervezeti, közösségi, település szintű vagy akár vállalati és állami szintekig. Ezt követte Berke Sándor (Chef's Home) gasztro-előadása, a fenntartható konyháról és étrendről. Az előadás során az évszaknak megfelelő és helyben elérhető alapanyagokból készült ételekről, az élelmiszerhulladék csökkentéséről is szó esett. Az előadások után a résztvevők különböző fenntarthatósággal, ökológiával, permakultúrás gazdálkodással kapcsolatos társasjátékokat próbálhattak ki (Global Warning, Tiny Footprint, Net Zero, Kertkaland) és megkóstolhatták a Berke Sándor által készített finomságokat.

Featured

Zöld Iránytű társasjáték esteket indítunk

Az ökológiai krízis súlyos veszélyekkel jár, mégis nagyon kevés ember van tisztában a természetben zajló folyamatok összefüggéseivel. Ebben a kritikus időszakban azonban elengedhetetlen, hogy minél több ember megértse és támogassa a környezetvédelmet és fenntartható jövőt. Az egyesületünk felismerte ezt a kihívást, és olyan kreatív megoldást talált, amely segíti a fiatalokat az ökológiai témák jobb megértésében, és egyben közösségépítésre is ösztönzi őket.

A célunk az volt, hogy a fiatal generációk számára vonzóvá tegyük az ökológiai tudatosságot, valamint a művészetek iránti érdeklődést. Ezért olyan művészi társasjátékok beszerzését valósítottuk meg, amelyek egyszerre szórakoztatóak és tanulságosak. Ezek a játékok lehetővé teszik a fiatalok számára, hogy játék közben mélyebb betekintést nyerjenek az ökológiai folyamatokba, az ökoszisztémák működésébe, valamint az emberi tevékenység hatásába a természetre. Ezenkívül a művészeti ábrázolások segítségével az ökológiai problémák is szemléletesebbé válnak, és a fiatalok jobban megértik a környezetvédelem fontosságát. Emellett a játék közbeni együttműködés révén erősítjük a társas kapcsolatokat, és egy erős közösség kialakulását támogatjuk.